Rojin Ne Demek

Rojin Ne Demek Rojin Ne Demek, Rojin ne anlama gelir?, Rojin ismi hangi ülke?, Rojin ismi kuranda geçiyor mu?, Rojin ne kökenli?, Rojin ismi Türkiye'de kaç tane var?

Rojin ne anlama gelir?

Rojin "Roj" ve "in" kelimelerinden oluşturulmuş kürtçe kökenli kız çocukları için kullanılan bir addır. Rojin "aydınlık", "yaşam" anlamına gelmektedir.

Rojin ismi hangi ülke?

Rojin Adının Kökeni

Rojin, Kürtçe kökenlidir.


Rojin ismi kuranda geçiyor mu?

Rojin İsmi Kuran-ı Kerim'de Geçiyor mu? Kürtçe asıllı bir isim olduğu için Kuran-ı Kerim'de yer almamaktadır.

Rojin ne kökenli?

Rojin Ülker (d. 1980, Adana), Kürt Kökenli Türk şarkıcı ve oyuncu.

Rojin ismi Türkiye'de kaç tane var?

Türkiye'de Rojin ismini kullanan 16.036 kişi bulunmaktadır. İstanbul'da Rojin ismini kullanan 2.115 kişi bulunmaktadır. Ankara'da Rojin ismini kullanan 208 kişi bulunmaktadır. İzmir'de Rojin ismini kullanan 575 kişi bulunmaktadır.

Kürtçe evin ne anlama gelir?

evîn|• Kürtlerin "aşk" demek için kullandığı bu kelime, "irade etmek, istemek, dilemek" anlamındaki Kürtçe "vîn/vîyan...

Rojda ismi ne anlama gelir?

Rojda "Roj" ve "da" kelimelerinden oluşturulmuş kürtçe kökenli kız çocukları için kullanılan bir addır. Roj "güneş", da "danin" fiilinin kök hali ve "vermek" anlamına gelmektedir.

Zilan ismi ne anlama gelir?

İşte, merak edilen tüm detaylar. Zilan ismi Kürtçe kökenli bir isimdir. Zilan isminin anlamı yeniden doğuş şeklinde geçmektedir.

Rojbin Kürtçe ne demek?

"rujbin" olarak da bilinen, güneş ya da aydınlk veren nesne anlamina gelen kürtçe isim.

Helin ismi ne anlama gelir?

Helin, İngilizce anlamı ışık, Yunanca anlamı ise parlayan ışık olan bir isimdir. Kürtçede de kullanılan Helin isminin bu dildeki anlamı ise kuş yuvası demektir. Latincede en güzel kadın anlamına gelen isminin tüm dillerde anlamı güzel olduğu için ebeveynler tarafından sık sık tercih edilir.

Delal ismi ne anlama gelir?

Delal, genellikle Kürtçe kökenli bir isim olarak bilinir ve "güzellik" ya da "sevimlilik" anlamına gelir. Bu isim, saflığı, güzelliği ve çekiciliği ifade eden bir terim olarak da kullanılabilir.

Rojin kimdir nerelidir?

Rojin, 180 yılında Adana'da doğmuştur.

Rojbin Kürt ismi mı?

Rojbin ismi Kürtçe kökenli bir isim olup kız çocuklarına verilmektedir. Rojbin adına sahip olan kızlar, kendi kişisel duygu ve hisleri üzerinde büyük bir kontrole sahiptir.

Rojan erkek ismi mi?

güzel bir kürtçe isim. kadın ve erkek için kullanılabilir bir isim. ikisine de uyan bir isim, en çok hangisine yakışır bilmiyorum. anlam olarak roj kelimesinden oluşan kürtçe isimlerden bir tanesi.

Şilan Kürt ismi mi?

Şilan, Kürtçe bir kadın ismidir. Dağlarda açan çiçek ya da yaban gülü anlamına gelen Şilan ismiyle genelde Doğu bölgelerinde karşılaşılır.

Delal Kürt ismi mi?

delal sözcüğü kürtçe kökenlidir. edit: "tatlı" "hoş" anlamlarını da ihtiva eder.